KIM JESTEŚMY

Planetarium mobilne

fly to the moon

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy firmą działającą nieprzerwanie od 2015 roku w branży edukacyjnej.
Prowadząc własne placówki edukacyjne dostrzegliśmy niszę, jaką jest wprowadzanie nowoczesnych form przekazu wiedzy w edukacji.
Od zawsze pasjonowała Nas nauka i jej nieoczywiste formy przekazu – stąd decyzja o uruchomieniu mobilnego planetarium!

OFERTA DLA PRZEDSZKOLI

Leć z Nami w niezwykłą kosmiczną przygodę!
Zapraszamy do współpracy przedszkola, kluby malucha, a także żłobki. Zróżnicowany repertuar pozwala na przeprowadzenie ciekawych zajęć dla dzieci w każdym wieku.
Zajęcia dla 1 grupy trwają 45 minut. Całość rozpoczyna się wprowadzeniem dzieci w tematykę kosmosu. Następnie wspólnie oglądamy film w kinie sferycznym. Na zakończenie zajęć, wykonujemy pamiątkowe zdjęcia.

kosmonauta
kosmonauta

OFERTA DLA SZKÓŁ

Leć z Nami w niezwykłą kosmiczną przygodę!
Zapraszamy szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe do skorzystania z nowoczesnej formy przekazu wiedzy z zakresu kosmosu oraz optyki.
Pokazy z wykorzystaniem kina sferycznego pobudzą wyobraźnię młodego widza, a także w przystępny sposób przekazana zostanie potężna dawka wiedzy na temat otaczającego Nas wszechświata, a to wszystko bez opuszczania budynku szkoły!
Zajęcia dla 1 grupy trwają 45 minut. Rozpoczynają się krótkim wprowadzeniem w temat podróży kosmicznych. Następnie wspólne oglądanie filmu w kopule. Na zakończenie wykonujemy pamiątkowe zdjęcia.

ATRAKCJA NA EVENTY

Zaskocz swoich gości możliwością odbycia kosmicznej podróży podczas swojego eventu!

Kino sferyczne swoją formą i atrakcyjnością zwiększy zainteresowanie każdą imprezą!

Zapraszamy do współpracy agencje eventowe, organizatorów imprez, a także domy kultury i biblioteki.

kosmonauta

nasz repertuar

Powrót na Księżyc (tytuł oryginalny: Back to the Moon) to film w przystępny sposób popularyzujący wiedzę o Księżycu i o jego podbojach przez człowieka. We wstępie pokazana jest historia lotów kosmicznych, oraz wyścig Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego o to, kto pierwszy postawi stopę na Księżycu. Następnie krótko podane są informacje, ilustrowane obrazami, o próbnikach kosmicznych Rangers 9 i turystyce kosmicznej.

Głównym wątkiem tego popularnonaukowego filmu są nowe możliwości odkrywania Księżyca poprzez ufundowanie specjalnej nagrody motywacyjnej Google Lunar X Prize dla zespołu ludzi, który zwycięży w wyścigu i po ponad 40 latach od pierwszego lotu na Księżyc, wyśle swój pojazd specjalne zaprojektowany do poruszaniu się po Srebrnym Globie. Film w cyfrowym planetarium przedstawia krótką kronikę 18 zespołów z całego świata, które do konkursu przystąpiły. Wcześniej trzeba jednak pokonać aż 400 tysięcy kilometrów.

Film Powrót na Księżyc w bardzo interesujący sposób pokazuje zmagania ludzi, którzy chcą doprowadzić do ponownego odwiedzenia najbliższego nam naturalnego satelity. Celem pokazu jest pobudzenie wyobraźni młodego widza i zapoznanie go z możliwościami eksploracji kosmosu. Film trwa 23 minuty i przeznaczony jest głównie dla starszych uczniów szkoły podstawowej (klasy 4-8), choć ze względu na przystępną treść, efekty wizualne i dźwiękowe mogą go obejrzeć również młodsi.

Dwa szkiełka (tytuł oryginalny: Two Small Pieces of Glass) to film popularnonaukowy przedstawiający historię i rozwój teleskopu, poczynając od najprostszego soczewkowego szkolnego refraktora, po dziesięciometrowy teleskop zainstalowany na Hawajach i kosmiczny teleskop Hubble’a.

Bohaterami tej krótkiej filmowej opowieści jest dwoje uczniów, którzy pod opieką astronomki, poznają tajniki teleskopu, od tego jeszcze prostego, zmodyfikowanego w XVII wieku przez Galileusza, po potężny teleskop Hubble’a, który pokazuje formowanie się gwiazd i planet oraz zagląda w niezbadane obszary kosmosu. Dzieci, dzięki nowoczesnym przyrządom optycznym, spoglądają na Jowisz z jego czterema największymi księżycami oraz przyglądają się pierścieniom Saturna. Dowiadują się też, że Wszechświat ciągle się rozszerza. Przyszłość teleskopów została przedstawiona w zakończeniu filmu.

Film Dwa szkiełka jest pięknie i przystępnie pokazany, zatem stanowi niesamowitą wizualnie kronikę historii teleskopu i pokazuje jego wpływ na poznanie astronomii. Dźwięk i obraz dobrze się uzupełniają, a co za tym idzie, są bardzo atrakcyjne dla młodego odbiorcy. Cały film trwa 21 minut i 34 sekundy i może zostać zaprezentowany zarówno przedszkolakom, jak i starszym uczniom szkoły podstawowej.

KONTAKT

Planetarium mobilne

fly to the moon

ul. Strumykowa 8E

65-101 Zielona Góra

kontakt@alles-24.pl

+48 503 601 387